Kto ma być winny za sald wysokich kart kredytowych?

Kto ma być winny za sald wysokich kart kredytowych?

Kiedy pierwotnie złożyłeś wniosek o kartę kredytową, zapewniono Ci limit kredytowy w wysokości 500 funtów i z czasem okazuje się, że dostawca karty kredytowej wielokrotnie zwiększył limit kredytowy. Często zwiększyli je bez żądania wzrostu. Po wielu latach korzystania z karty kredytowej regularnie zaciągają pożyczki z powodu świąt, nadmiernych wydatków, nagłych wypadków, traktuje itp.

W niektórych przypadkach miesięczne odsetki i ubezpieczenie ochrony płatności płacone często oznacza, że ​​nie płacisz dużo z salda karty kredytowej. Jeśli kiedykolwiek zapłaciłeś minimalną kwotę z karty kredytowej w każdym miesiącu, saldo karty kredytowej jest mało prawdopodobne, aby zmniejszyć się o wiele.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat widzieliśmy, że firmy zajmujące się kartami kredytowymi zmniejszają minimalną spłatę miesięczną z 5%, gdy po raz pierwszy wprowadzono do 2%. Więcej na temat najlepszy dostawca.

To spowodowało, że pożyczanie pieniędzy na karcie kredytowej było droższe, ponieważ trwa dłużej, aby spłacić początkowe zadłużenie i jednocześnie stały się bardziej przystępne, jeśli płaciła minimalna miesięczna kwota zwrotu. Jest to oczywiście całkowita sprzeczność, jeśli kiedykolwiek słyszałem
Jeśli ze swojej karty kredytowej wydałeś 10.000 zł i spłaciłeś zwrot z minimalną miesięczną spłatą 2%; To wtedy potrwa to 47 lat i 2 miesiące, jeśli nigdy nie skorzystałeś z karty kredytowej i kosztowałbyś odsetki w wysokości 16 221 funtów. Kiedy karty kredytowe zostały wprowadzone po raz pierwszy, trzeba było dokonać minimalnych spłat miesięcznych w wysokości 5%; To musiałoby ci 12 lat na całkowite zapłacenie pierwotnej pożyczonej pożyczki i kosztowałby Pan 3,298 funtów z odsetek i to dlatego, że nigdy nie używałeś karty kredytowej.

Było to możliwe dzięki wzrostowi naszych

Większość osób uważa, że ​​ich miesięczna spłata stała się bardziej przystępna, ponieważ obecnie płacą mniej za ten sam dług, co dwadzieścia lat temu. Na przykład 10 000 GBP zwracane z minimalną miesięczną spłatą w wysokości 5% miesięcznie wynosi 500 PLN miesięcznie; Minimalna miesięczna wypłata w wysokości 2% miesięcznie wynosi 200 PLN miesięcznie.

Przez ostatnie dwadzieścia lat jako naród staliśmy się bardziej zamożni: a nasze style życia poprawiły się poza nasze własne przekonania. Firmy kart kredytowych zwiększyły nasze saldo kart kredytowych i aby dotrzymać kroku naszemu stylu życia, nadal zwiększaliśmy nasze pożyczanie i korzystaliśmy z naszego zaufanego elastycznego przyjaciela.

W ciągu ostatniej dekady stwierdziliśmy, że łatwo konsolidować nasze karty kredytowe i nasze pożyczki w ramach naszych kredytów hipotecznych. Było to możliwe dzięki wzrostowi naszych wartości nieruchomości, zarobkom i łatwym do zaciągania pożyczek. Nasz dzień rozliczeń należał na jakiś czas i wydaje się, że wszystkie nasze kurczęta wrócili do domu, ponieważ większość ludzi ma niewiarygodną kwotę zadłużenia karty kredytowej.

Za każdym razem, gdy osiągamy limit kredytowy: firmy zajmujące się kartami kredytowymi coraz częściej zwiększają limity kredytowe. Pewnego dnia odkrywamy, że jesteśmy w długów wobec firmy z kartą kredytową za 18 000 funtów. Kwestią, o którą powinniśmy zadać, jest; Są firmy z kartami kredytowymi odpowiedzialne za kwotę zadłużenia karty kredytowej, którą wszyscy mamy? Albo powinniśmy być bardziej odpowiedzialni w sposobie używania naszych kart kredytowych.

Po tym wszystkim Karty kredytowe są tkane w samej tkaninie naszego życia, naszych finansów i naszego społeczeństwa; Wielu z nas nie ma już wielu środków pieniężnych. Za wszystko opłacamy kartami kredytowymi i nic nie możemy kupić kartą kredytową. Używamy kart kredytowych, jakbyśmy zarobili pieniądze i na naszych kontach bankowych płacimy za nasze zakupy.